slovensky jazyk  cesky jazyk  deutsche sprache

PROHLÍDKY tematické
Prohlídky jsou zaměřeny na různé oblasti, přičemž je samozřejmě možné jednotlivé témy kombinovat. Prohlídky v městě trvají přibližně 2 hodiny, okružní jízda městem přibližně 3 hodiny.

Cena prohlídky nebo okružní jízdy městem je závislá od délky trvání a od velikosti skupiny. Aktualní cenovou nabídku Vám zašlu obratem emailem. Prohlídky podle specifických požadavků jsou samozřejmě možné po předcházející dohodě.
Staré město
Viedeň
Okružní jízda mestom Vídeňský les Vídeňská
Ringstrasse
Imperiální
Vídeň
Sakrálí
Vídeň
Hudební
Vídeň
Vídeň a její zákoutí
Káva a zákusek
kultúra
Po stopách Sisi

STARÉ MĚSTO VÍDEŇ

Centrum Vídně nabízí pří pěší prohlídce mnoho zajímavých pohledů.

Od gotické katedrály svatého Štěpána, k Hofburgu, který jako rezidence sloužil Habsburkům déle než 600 let, přes luxusní nákupní ulice, mnoho kostelů s působivými architektonickými prvky až po romantické, středověké uličky, které se zachovali dodnes.

Historické centrum Vídně, které bylo z velké části vybudováno za vlády Habsburků, bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

OKRUŽNÍ JÍZDA MĚSTEM

Při okružní jízdě městem získáte přehled o Vídni od jejích počátku až po současnost.

Na Ringstrasse, která obklopuje staré město, uvidíte velkolepé kulturní a správní historické budovy jak Parlament, císařské divadlo Burgtheater, Radnice, Státní opera, Hofburg, muzea a památky, které se střídají s luxusními paláci.

K moderní Vídni patří budova OSN, Dunaj s Dunajským ostrovem nebo dům Friedensreicha Hundertwassera s pestrobarevnou fasádou. Klasika v podobě zámku Belvedere, Schönbrunn, nebo Prátr s Obřím kolem samozřejmě nesmí chybět.

VÍDEŇSKÝ LES


Vídeňský les obklopuje Vídeň jako půlměsíc. Ukrývá v sobě mnohé cennosti a zvláštnosti.

Při tomto půldňovém výlete je možnost proskoumat největší podzemní jezero Evropy Seegrotte, navštívit cisterciáckých mnichů v působivém, gotickém klášteře ve vesnici Heiligenkreuz, vidět Mayerling, kde spáchal sebevraždu následník císaře Františka Jozefa, korunní princ Rudolf, poznat koupelní městečko Baden, ochutnat kuchyni a víno nejznámější „Heuriger“ vesničky Gumpoldskirchen..

VÍDEŇSKÁ RINGSTRASSE

Tato okružní ulice vede kolem historického centra Vídně a vyrostla na místech bývalých městských hradeb v 19. století. Její mnohočetné budovy patří k nejdůležitějším pamětihodnostem Vídně.

Přecházíme podél Státní opery, Hofburgu - bývalé rezidenci Habsburků, Radnici, Parlamentu, muzeích, které se střídají s luxusními paláci. Považuje se za jednu z nejkrásnějších ulic světa.

IMPERIÁLNÍ VÍDEŇ

Jak žili Habsburkové 600 let ve Vídni, se dovíte při této speciální prohlídce Hofburgu, jejich bývalé rezidence. Mimo jiných zde vládli Marie Terezie nebo František Josef I. se svou krásnou manželkou Sisi, jejich vkus přímo ovlivňoval výstavbu Hofburgu.

Do prohlídky je možné zařadit exkurzi císařských apartmánů Františka Josefa a Sisi, Sisimuzea, Císařské klenotnice, Císařské hrobky, Umělecko-historického muzea nebo Přírodně-historického muzea, které se nacházejí přímo v areálu Hofburgu.

SAKRÁLNÍ VÍDEŇ


Víra ve vyšší moc formuje náš život už odpradávna. I ve Vídni, v bývalé rezidenci přísně katolických Habsburků, je tato potřeba spirituality a reprezentace boží moci na zemi manifestována mnohými kostely. Nejvýznamnější z těchto Božích stánků navštívíme během této prohlídky.

Dóm sv. Štěpána prozkoumáme podrobněji. Do prohlídky je možné zařadit i prohlídku muzea Dómu sv. Štěpána.

HUDEBNÍ VÍDEŇ

Během prohlídky se seznámíte s životopisy nejvýznamnějších hudebních skladatelů, kteří ve Vídni žili a výrazně ovlivnili vývoj klasické hudby v celosvětovém měřítku. Zajdeme k sochám Johanna Strausse, Ludwiga van Beethovena, Antona Bruckner, Franze Schuberta a jiných.

"Třešnička na dortu" bude návštěva Vídeňské státní opery, kde se každý večer koná jiné představení s hudebním doprovodem Vídeňských filharmoniků. Jednou v roce se opera mění v obrovský taneční sál světoznámého plesu Opernball. Co všechno obnášejí každodenní přípravy se dovíte při prohlídce jednoho z nejnavštěvovanějších operních domů na světě..

VÍDEŇ A JEJÍ ZAKOUTÍ


Při této prohlídce se vydáme po zapomenutých uličkách staré Vídně: přes řeckou část s jejím středověkým flairem, starou univerzitní čtvrt, romantické pavlačové domy, židovskou čtvrt s nejstarším zachovaným kostelem Vídně z 12. století.

Po cestě uvidíme i barokní skvosty, v nichž žili a žijí osobnosti nejen Rakouska.

KÁVA A ZÁKUSEK

Ve Vídni najdete více než 1100 kaváren. Vychutnat si šálek dobré kávy se zákuskem v příjemném prostředí je prostě velmi oblíbené.

Během této prohlídky poznáte nejstarší, nejznámější a nejkrásnější kavárny Vídně a dovíte se mnoho o kavárenské kultuře spojené se světoznámými moučníky Vídně. Do prohlídky je možné zařadit návštěvu jedné z kaváren.

PO STOPÁCH SISI


Císařovna Alžběta Rakouská, známá jak Sisi byla výjimečně krásna žena své doby. Nejdřív zažívala harmonické dětství v Bavorsku. Avšak všechno se změnilo po svatbě s císařem Františkem Jozefem. Jak probíhal její život a jak se nakonec skončil, co byla pravda a co legenda, se dovíte na této prohlídce.

Navštívíme apartmány a muzeum císařovny v Hofburgu ale taky císařskou hrobku, kde Sisi našla své poslední místo odpočinku.
OKRUŽNÍ JÍZDA MĚSTEM A PROHLÍDKY PRO INDIVIDUALISTYProhlídky podle specifických požadavků jsou samozřejmě možné po předcházející dohodě.


© Copyright Petronela Bočan, all rights reserved
certifikovaný turistický sprievodca - kontakt: tel.: 0043 650 300 6024 e-mail: bocan@wienwien.eu